Finansowanie nieruchomości to jedna z najpopularniejszych rzeczy pod jaką przedsiębiorcy biorą duże kredyty. Jest to najpopularniejsza, tradycyjna forma oferowana przez duże banki. Szacuje się, że ponad połowa wszystkich kredytów przeznaczona jest na finansowanie nieruchomości komercyjnych.

Duże obiekty komercyjne wymagają niemałych nakładów pieniężnych. Najczęściej finansowaniu podlegają takie nieruchomości jak biurowce czy galerie handlowe. Firmy pożyczają od banków bardzo duże pieniądze w celu ruszenia swoich biznesów. Jednakże, duże instytucje finansowe nie udzielają już tak łatwo pożyczek. Na zaciągnięcie kredytu potrzeba obecnie naprawdę solidnego biznesplanu.

Obecnie banki bardzo szczegółowo analizują każdy, pojedynczy projekt, na który pobierana jest duża kwota. W zależności od preferencji oraz atrakcyjności obecnego kursu pożyczki udzielane są w kilku walutach do wyboru na okres spłaty zazwyczaj maksymalnie do dwudziestu lat. W gruncie rzeczy spłata kredytu w innej walucie może okazać się bardzo korzystna w przyszłości, ale istnieje również prawdopodobieństwo, że może zamienić się to w katastrofę, jak to było w przypadku franka szwajcarskiego.

Istnieją jednak alternatywne formy finansowania nieruchomości, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat zyskały na swojej popularności. Bardzo dużo inwestorów szuka bezpieczniejszej możliwości finansowania. Ciekawą alternatywą okazują się chińskie fundusze, które przystępują do zakupów lub pomocy dofinansowania spółek, zazwyczaj produkcyjnych.

Okazuje się to być bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, których biznes wymaga uwzględnienia większych kosztów restrukturyzacji. Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że bank wejdzie w taki układ, a wiadomo nie od dziś, że takie projekty są koniecznie i nieuniknione w perspektywie lepszej funkcjonalności na przestrzeni lat.

Coraz łatwiejszy dostęp alternatywnych form finansowania nieruchomości komercyjnych sprawia, że przedsiębiorcy zaczynają się nimi interesować. Teraźniejszy udział banków w tego rodzaju zabiegach został pomniejszony z 55% do 67% w skali ostatnich sześciu lat.

Jest to dosyć rewolucyjna wiadomość, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy zainteresowani są alternatywni formami finansowania nieruchomości komercyjnych. Konkurencja na rynku nieustannie rośnie dlatego szansa na przekonanie banku co do sukcesu swojej inwestycji jest coraz trudniejsze.

Z tego właśnie względu alternatywne formy finansowania będą zdobywać na popularności w ciągu najbliższych kilku lat.

Podziel się