Firma Apple ma wielu fanów, jak i przeciwnicy. Jedni nazywają te sprzęty bezkonkurencyjnymi, inni drwią, że płaci się tylko za popularne logo. Jak jest naprawdę? Czy warto rozważyć zakup droższego laptopa Apple MacBook?

Wysoka cena

Na początek trzeba zaznaczyć, że laptopy Apple są droższe od sprzętu o podobnych parametrach, ale od innego producenta. Z czego wynikają te różnice? Oczywiście po części jest to kwestia wizerunku i popularności marki, ale nie tylko. Po pierwsze, wraz z MacBookiem otrzymujemy system operacyjny oraz późniejsze jego aktualizacje, za które nie trzeba będzie więcej dopłacać.

To sprawia, że korzystanie z kilkuletniego sprzętu nie stanowi żadnego kłopotu. Jest to także odpowiedź na pytanie, dlaczego sprzęty Apple tak wolno tracą na wartości. W skład systemu iOS wchodzą już darmowe programy do edytowania tekstu czy tworzenia prezentacji. Ponad to każdy użytkownik ma dostęp do App Storu, z którego może pobrać mnóstwo dodatkowych aplikacji, z czego wiele za darmo.

Na koniec należy dodać, że Apple zobowiązuje się do bezpłatnej wymiany sprzętu w przypadku, gdy okaże się, że na rynku pojawiła się seria produktów z wadami fabrycznymi.

Różne modele

Warto wiedzieć, że poszczególne MacBooki różnią się od siebie cenami. Najtańsza linia to MacBook Air – bardzo cienkie i lekkie laptopy, które świetnie sprawdzą się w codziennym użyciu. Droższe są natomiast MacBooki oraz MacBooki Pro. Tu ceny zaczynają się od 5 tys., ale wiąże się to z większymi możliwościami. Na tych laptopach bez problemu zmontujesz film czy odpalisz nową grę.

Ekran Retina

Choć coraz częściej tę nazwę stosuje się w odniesieniu do różnych producentów, Retina to rodzaj wyświetlacza zaprojektowanego przez markę Apple i stosowanego w ich sprzętach. Jego technologia jest oparta na większym zagęszczeniu pikseli i zwiększeniu rozdzielczości oraz kąta widzenia, co przekłada się na obraz odwzorowujący jeszcze więcej szczegółów.

Laptopy wyposażone w ekrany Retina to gwarancja obrazu najwyższej jakości. Dowiedz się więcej na temat tej technologii: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ekran-retina-czym-sie-wyroznia-na-tle-konkurencyjnych-produktow.bhtml

Duża wytrzymałość

Jesteś osobą, która wszędzie zabiera ze sobą laptopa? Masz tendencję do szybkiego zużywania sprzętów? W takim razie powinieneś przetestować któregoś z MacBooków. Już od dawna firma Apple projektuje obudowy składające się z kawałków aluminium. Wysokiej jakości zawiasy utrzymujące ekran oraz wytrzymały materiał czynią te laptopy naprawdę wytrzymałymi na wszelkiego rodzaju uderzenia.

Design

Nie da się ukryć, że wybierając dziś sprzęt, często zwracamy uwagę na jego wygląd. Skoro możemy mieć gadżety, które są nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie wykonane – dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować? Jeśli lubisz minimalistyczny design, z pewnością przypadnie Ci do gustu użytkowanie MacBooka. W końcu laptopy marki Apple słynął ze swojej ponadczasowości i oszczędnej formy. W prostocie siła!

Podziel się