Jack Ma, założyciel serwisu Alibaba.com, powiedział „Biednych ludzi najtrudniej zadowolić.

Dajcie im coś za darmo, to stwierdzą, że to podpucha. Powiedzcie im, że tylko drobna inwestycja, powiedzą, że wiele na tym nie zarobią.

Powiecie im, żeby zainwestowali, odpowiedzą, że nie mają pieniędzy. Powiecie im, żeby spróbowali czegoś nowego, powiedzą, że brak im doświadczenia. Powiecie im, że to tradycyjny biznes, odpowiedzą, że to zbyt trudne.

Powiecie im, że to nowy model biznesowy, a oni odpowiedzą, że piramida. Powiecie im, że sklep jest otwarty, odpowiedzą, że brakuje samodzielności. Powiecie im, żeby otworzyli nowy biznes, powiedzą, że nie ma dowodów, że nowy biznes się uda.

Oni wszyscy mają coś wspólnego – lubią szukać odpowiedzi w Google, słuchać się przyjaciół, tak samo sfrustrowanych jak oni. Więcej rozmyślają niż profesor na uniwersytecie, a robią mniej niż ślepiec.

Zapytajcie ich, co potrafią? Nie odpowiedzą wam. Mój wniosek jest taki – żeby wasze serce biło szybciej, dlaczego po prostu szybciej nie działacie? Zamiast spędzać czas na rozmyślaniach, dlaczego by nie zrobić tego, o czym myślicie? Biednym ludziom się nie szczęści z powodu jednej wspólnej cechy – Całe Ich Życie Upływa Na Oczekiwaniu”

To, kim jesteście i jakie jest Twoje życie zależy tylko od Ciebie!

Podziel się