Nadawanie przesyłki paczkomatami jest równie proste, jak odbieranie ich. Paczkomaty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie uprościć klientom nadawanie i odbieranie przesyłek.

Paczkomatem można wysłać list, sprzedane w sieci przedmioty, dokumenty czy cokolwiek innego. Wystarczy zapakować przesyłkę, wydrukować potwierdzenie nadania i nakleić je na paczkę, a następnie udać się do najbliższego paczkomatu.

Nadawanie przesyłki paczkomatami – wprowadzanie paczki do urządzenia

Stojąc bezpośrednio przed paczkomatem, należy wybrać na ekranie urządzenia opcję nadawania paczki oraz następnie zaznaczyć, że posiadamy paczkę z wydrukowanym dokumentem nadania. W kolejnym kroku pojawi się plansza prosząca o zeskanowanie kodu kreskowego z paczki. Wystarczy to zrobić, by automatycznie otworzyła się jedna ze skrytek w urządzeniu, w którą należy włożyć paczkę. Po umieszczeniu przesyłki wystarczy kliknąć na paczkomacie opcję „kończymy na dzisiaj” i gotowe. W razie potrzeby można również wydrukować sobie potwierdzenie nadania przesyłki.

Przesyłkę można nadać w którymkolwiek paczkomacie w Polsce, a odebrać ją we wcześniej wybranym urządzeniu. W razie problemów zarówno z nadaniem, jak i z odbieraniem przesyłki, można skontaktować się z infolinią lub skorzystać z informacji zamieszczonych na stronie internetowej.

Inne formy nadawania przesyłki

Wiele osób mieszkających w Warszawie ma zdecydowanie bliżej do sklepu spożywczego Żabka lub Freshmarket niż do paczkomatu. Dla nich przygotowano możliwość nadawania i odbierania przesyłki w sklepach. Udostępniono im aż 200 punktów czynnych od 6 do 23. Nadawanie lub odbieranie przesyłki w sklepie jest tak samo proste jak w paczkomacie, jeśli nawet nie jeszcze prostsze. Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy sklepu.

Z opcji nadawania i odbierania przesyłki w sklepie chętnie korzystają osoby starsze, które cenią sobie możliwość porozmawiania z „żywym człowiekiem” i nie zawsze potrafią się przekonać do korzystania z nowoczesnych urządzeń. Nawet tak bardzo intuicyjnych i prostych w obsłudze jak paczkomaty.

Podziel się