Przechowywanie i porządkowanie ponadgabarytowych stalowych elementów jest trudnym zadaniem. Wiele przedsiębiorstw zmaga się ze składowaniem materiałów, które niewłaściwie przechowywane mogą się odkształcać, lub niszczeć. Dlatego katowicka konsultingowo handlowa firma LogiMax wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom, wykonując i wdrażając logistyczne koncepcje, które usprawniają działania. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie firmy.

Regały wysokiego składowania

Ich głównym przeznaczeniem jest składowanie materiałów o dużych gabarytach oraz bardzo dużej wadze i zwartej masie. Jest to prosta, ale solidna i konkretna konstrukcja. Poziome belki zawieszone są na ramach nośnych. Dużym plusem tych urządzeń jest możliwość połączenia ich w spójną strukturę. Dzięki temu możemy zwiększyć ilość miejsca nawet wielokrotnie. Gwarancją bezpieczeństwa są rozporowe śruby, którymi przytwierdzamy regał do podłoża, są stabilne. Pozwalają na składowanie m.in.:

  • formy do pras;
  • arkusze blach;
  • formy odlewnicze;
  • elementy odlewnicze.

Regały te zapewniają dobrą widoczność w magazynach, łatwy dostęp do wszystkich elementów, oraz pozwalają na wykorzystanie pełnej wysokości magazynu. Elementy wciąż znajdują się w otwartej przestrzeni, nie tłoczą się. Maksymalnie wykorzystuje się przestrzeń dzięki układaniu piętrowo.

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe bywają nazywane regałami do składowania materiałów dłużycowych lub na dłużyce. Samą konstrukcją nie różnią się wiele od wcześniej opisanych regałów — na słupach nośnych zawieszone są wsporniki. Technologia pozwala na zawieszenie ramion po obu stronach słupów. Przymocowanie do podłogi również odbywa się poprzez śruby rozporowe. Mamy pewność stabilności i bezpieczeństwa. Produkcja za pomocą stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych, które są bardzo odpornymi materiałami, sprawia, że poszczególne elementy regałów są praktycznie niezniszczalne. Udźwignąć mogą duże obciążenia. Świetnie sprawdza się do składowania takich materiałów jak:

  • tarcica;
  • drewno konstrukcyjne;
  • wiązary dachowe;
  • rur stalowe i PCV;
  • profile aluminiowe i stalowe.

Wszystkie regały LogiMax produkowane są według indywidualnego projektu i na zamówienie. Wszystko po to, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń magazynową. Producent dba także o estetykę swych produktów, mogą być wewnątrz malowane na dowolny kolor palety RAL. Zewnętrzna część jet ocynkowana ogniowo. Sprawdzą się więc także do stania na zewnątrz budynku, jako przedłużenie magazynu.

Pełna oferta na regały wysokiego składowania znajduje się na Logi-max.pl!

Podziel się