Spotykamy się z nimi na co dzień. Korzystamy z nich w centrach handlowych, hotelach, szkołach, a także w biurowcach. Maszyny vendingowe praktycznie zdominowały świat konsumencki, są praktyczne i wykorzystywane do sprzedaży coraz większej ilości produktów. W wielu przypadkach usprawniają pracę w firmie, służąc przykładowo do wydawania odzieży ochronnej. Czym właściwie są szafy pełne smacznych przekąsek?

Obsługa 24/7

Sprzedaż produktów bez udziału człowieka, czy to możliwe? Technologia vendingu właśnie na tym polega, bez ingerencji sprzedawcy, wydawane są produkty, które znajdują się w odpowiedniej maszynie vendingowej. Dzięki temu obsługa możliwa jest przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Rola firmy – właściciela maszyn – ogranicza się jedynie do uzupełniania szaf, co obecnie kontrolowane jest przez specjalny system. Firma informowana jest o braku produktu w maszynie i konieczności jego dostarczenia.

Maszyny vndingowe można wykorzystać praktycznie w każdej branży. Do najpopularniejszych należą automaty do kawy i innych napojów gorących oraz batoników i innych słodkości. Wraz z rozwojem vendingu wzbogaca się oferta produktowa. Możemy spotkać się m.in. z maszynami wydającymi e-papierosy, kosmetyki, bilety komunikacji miejskiej, a nawet desery lodowe i koktajle, co umożliwia producent maszyn vendingowych eurovending.pl.

Niekonwencjonalne rozwiązania

Z możliwości vendingu korzysta coraz więcej firm. Maszyny pozwalają na szeroką dystrybucję, są wygodne i nie wymagają obsługi i ingerencji człowieka, sprzedają same. Co możemy w nich kupić? Oprócz wspomnianej już kawy i słodyczy, świetnie sprawdzają się automaty z jedzeniem, jak sałatki czy nawet fast-foody. To popularny trend szczególnie w Japonii i USA. W Polsce prężnie rozwija się sprzedaż vendingowa shaków, lodów, mrożonych deserów i koktajli. Szafy vendingowe eurovending.pl proponują coraz bardziej rozbudowane i intuicyjne rozwiązania, z których korzystają szczególnie początkujący przedsiębiorcy szukający oryginalnego pomysłu na biznes.

Podziel się